Anasayfa Site Haritası Atak Mail
EN TR
 
Ürünlerimiz
EPS - Genleştirilmiş Polistiren
PS - Polistiren
PP - Polipropilen
PET - Polietilen Teraftalat
Lineer Alçak Yoğunluk Polietilen
PVC - Polivinilklorür
Alçak Yoğunluk Polietilen
Yüksek Yoğunluk Polietilen
Klorparafin / Klorlanmış Parafin
 
 
PP - Polipropilen

Polipropilen düşük özgül ağırlıklı olefin sınıfı bir plastiktir. İyi kimyasapolipropilen metkim plastikl ve elektriksel özelliklere sahip ve rijiddir. 0°C'nin altında kullanımı, mekanik özellikleri zayıfladığı için tercih edilmez. Normal olarak +0°C, +100°C sıcaklık aralığında kullanılır.

Mühendislik, kimya ve elektrik sektörlerinde kullanılır. En yaygın kullanım alanı depolama tanklarının ve bunlarla ilgili parça ve ekipmanların imalatıdır. Polipropilen tanklar, kimyasal maddelerin depolanmasında, su tasfiye ve atık su tesislerinde tercih edilir. 

Polikim'in sunduğu  polipropilen yarımamul ve mamuller gri renktedir. Polikim ayrıca istek üzerine (dışı çelik takviyeli) polipropilen kılıflı boru ve fittingleri de kullanımınıza sunmaktadır.

Kullanım Alanları:
Polipropilen, termoplastiklere uygulanan bütün metodlarla işlenebilir. Enjeksiyonla kalıplama tekniğinde, çok küçük ayrıntıları olan küçük kalıplar kullanılarak yüzeyi oldukça düzgün, boyut kararlılığı iyi olan parçalar imal edilebilir.

Polipropilenden üretilen menteşeler, 3 milyon kez bükülebilirler. Bunlar, kalıplama-soğuk çalışma ya da ekstrüzyon metodları ile imal edilirler.

BOPP (bioryente polipropilen ) film çift taraflı gerdirilmiş film anlamında kullanılır. BOPP, son yıllarda kuru gıda ve tekstil ürünleri ambalajında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Elyaf, polipropilenin ekstruzyondan sonra, hava ile soğutulmuş bir bölgede, ince meme başları içinden bir baştan bir başa geçirilmesi ve bunu takiben bir ruloya sarılmasıyla elde edilir.Bu tür elyaflar kumaşa parlaklık kazandırır. PP elyafları tekstil sanayinin temel girdisini oluşturmuştur.

Polipropilenden elde edilen monofilament ve şeritlerden dokunan kumaşlar çuval, büyük askılı torba (big-bag ) imalatında kullanılmaktadır.

 

Anasayfa İnsan Kaynakları İletişim Site Haritası Atak Mail
Web Tasarım & Hosting
Atak Teknoloji